سوالات رانندگان

ایرانبار شرکت انفورماتیکی ، نرم افزاری است که دارای مجوز بازارگاه الکترونیکی از سازمان حمل و نقل کالا بوده و نقش سرویس دهی و خدمات رسانی و اتصال دهنده عناصر حمل و نقل از جمله راننده، کامیون، بار، صاحب بار و شرکت حمل و نقل را برعهده دارد.
تمامی رانندگان بین شهری دارای کارت هوشمند راننده و کارت ناوگان فعال می توانند در ایرانبار ثبت نام و فعالیت نمایند. به زودی رانندگان شهری هم برای اخذ باربرگ بدون کد هوشمند راننده و ناوگان برای حمل بار درون شهری نیز می توانند از ایرانبار استفاده کنند.
رانندگان کافی است نرم افزار ایرانبار را نصب کنند که به چند روش زیر امکان پذیر است: الف- ارسال عدد 1 به شماره 1000100102 ب- مراجعه به مایکت و دانلود اپلیکیشن ایرانبار رانندگان ج- مراجعه به سایت ایرانبار و دانلود اپلیکیشن د- مراجعه به سایت ایرانبار و ثبت نام از طریق سایت ه- مراجعه به کانال تلگرام ایرانبار و دانلود اپلیکیشن از طریق لینک موجود در کانال
اپلیکیشن ایرانبار برای تمامی گوشی های اندرویدی از ورژن ۴.۱ به بالا قابل استفاده میباشد و به علت محدودیت های به وجود آمده در استورهای IOS امکان دریافت اپلیکیشن ایرانبار برای گوشی های آیفون فعلا به صورت نرم افزاری وجود نداشته و صرفا رانندگان دارای گوشی آیفون میتوانند به روش وب اپلیکیشن وارد سالن اعلام بار ایرانبار شوند.
خدمات حوزه تخصصی رانندگان همچون پذیرش بار ، دریافت حواله ، اعلام بار به عنوان صاحب بار توسط راننده
عبارتست از عددی که به هر کاربر موقع ثبت نام در ایرانبار تخصیص داده می شود. کاربران می توانند با استفاده از این کد همکاران خود را به سامانه ایرانبار دعوت نمایند.
اطلاعات کاری کلیه کاربران ایرانبار هنگام ثبت نام در ایرانبار صحت سنجی و اعتبار سنجی می شود تا از ورود و حضور کاربران نامشخص و بدون هویت کاری جلوگیری گردد. نگران سو استفاده ایرانبار از کد هوشمند خود نباشید. ایرانبار امکان صدور بارنامه ندارد و اطلاعات کد هوشمند شما نزد ایرانبار محفوظ خواهد ماند.
رانندگان در صورتی که گذر واژه خود را فراموش کرده باشد میتواند از طریق گزینه گذرواژه خود را فراموش کرده ام ادامه مراحل را طی کند و در غیر اینصورت میتوانید با مرکز پشتیبانی ۲۴ ساعته ایرانبار با شماره ........ تماس گرفته و از کارشناسان مربوطه راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.
سالن اعلام بار مجازی سراسری: عبارتست از اعلام بار بر بستری از فناوری اطلاعات و قابل دسترس در گوشی های هوشمند که تمامی فرایندهای اعلام بار، نوبت دهی و غیره با تمام مشخصات را شامل می شود که نیاز به حضور فیزیکی در مکان خاصی برای دریافت حواله بارگیری نمی باشد و کلیه فرآیند مذکور در نرم افزار ایرانبار به مشتریان ارائه می گردد.
رانندگان گرامی می توانند با استفاده از این امکان، از سالن اعلام بار مورد نظر خود نوبت دریافت نمایند.
رانندگان محترم پس از رویت بارهای موجود در سالن های مختلف اعلام بار ایرانبار، می توانند با خواست خود، بارهایی که مورد پسندشان میباشد را با جزئیات کامل مشاهده کرده؛ سپس روی گزینه این بار با من کلیک کرده و نهایتا روی دکمه تماس با باربری کلیک کرده و پذیرش آن بار را قطعی کند.
پرداخت کرایه به رانندگان در ایرانبار توسط صاحبان بار یا شرکت های حمل نقلی و یا از طریق کیف پول ایرانبار میباشد.رانندگان عزیز توجه داشته باشند هنگام مشاهده جزئیات بار نحوه پرداخت کرایه مشخص شده است و هنگام تماس با شرکت باربری میبایست اطلاعات لازم در این خصوص را دریافت کنند.
ایرانبار به عنوان بازارگاه به هیچ عنوان در کمیسیون حاصل از کرایه دخل و تصرفی نداشته و ورود به این حوزه توسط بازارگاهها کاملا غیر قانونی میسباشدو ایرانبار به عنوان بازارگاه مجاز است صرفا از طریق فروش بسته ها و فروش نوبت درآمد کسب کند.

سوالات صاحبان کالا

بله. کافی است جزئیات سفارش خود را در قسمت ثبت بار وارد نمایید و پس از تایید نهایی بار ثبتی، می توانید قیمت کرایه خود را هم بصورت آنلاین و هم قیمت تخفیف خورده با توجه به امتیازات خود مشاهده نمایید.
به طور معمول خیر؛ قیمت محاسبه شده با توجه به اطلاعات اعلام شده از طرف شما، توسط سامانه هوشمند ایرانبار تنظیم می گردد ولی در صورتی که بار ثبت شده شما در سامانه ایرانبار در زمان بارگیری و یا تخلیه بار دارای مغایرت با اطلاعات اعلامی شما باشد و نهایتا مشمول مفاد مندرج در آیین نامه پرداخت خسارات در قسمت قوانین و مقررات سایت ایرانبار گردد اضافه قیمت کرایه به صورت توافقی با راننده تغییر خواهد کرد.
بله. ایرانبار با معتبرترین شرکتهای بیمه ای کشور قرارداد همکاری منعقد کرده است و بار شما را به درخواست خودتان و بر اساس ارزش ریالی محموله ای که اعلام می نمایید به صورت آنلاین بیمه می نماید. این بیمه شامل بیمه خسارات و حوادث به جز سرقت بار برای متصدیان امور حمل و نقل می باشد.
در صورتی که نوع پرداخت بار شما پیش کرایه باشد می توانید از طریق کیف پول کرایه را به حساب ایرانبار واریز نمایید و ایرانبار کرایه را با کسر هزینه های قانونی به راننده می پردازد. در مواردی که نوع کرایه پس کرایه است، کرایه در محل تخیله بار و به صورت نقدی توسط تحویل گیرنده بار به راننده پرداخت می گردد.
در صورتی که هنوز راننده ای بار ردیف ثبتی شما را پذیرش نکرده باشد و بار ردیف ثبتی شما صاحب بار گرامی در پنل تایید بارهای پذیرش شده در سامانه ایرانبار قرار نگرفته باشد، می توانید نسبت به لغو بار ردیف ثبتی اقدام نمایید. در این صورت شما مشمول هیچ جریمه ای نمی شوید. ولی در صورتی که بار شما توسط راننده ای پذیرش گردد و در مرحله ثبت نهایی بارنامه، شما بارنامه ی خود را لغو نمایید در آن زمان شما مشمول پرداخت خسارت اعلامی در سامانه می گردید.
ایرانبار متعهد است در صورتی که پس از تایید نهایی و صدور بارنامه برای شما صاحب بار محترم، راننده ای ابتدا بار شما را پذیرش نمود و درساعات منتهی به زمان بارگیری به دلایلی از حمل بار شما سر باز زد، بار شما را توسط راننده ی دیگری در همان روز بارگیری نماید. سیستم ارزیابی ایرانبار به شما و ما کمک خواهد کرد تا با رانندگان حرفه ای تری برای پذیرش سفارشات شما در ایرانبار همکاری نماییم.